Československý Fanklub COUNTRY SISTERS

ZPRÁVY FANKLUBU

                           Setkání Fanklubů ZAHRADA 2015.

 

Zdravíme všechny kamarády a fanoušky naší kapely.

Jako každoročně Vás všechny chceme pozvat na akci ZAHRADA NA HRANICI, kterou pořádáme pro všechny, kdo mají rádi naše písničky, naše koncerty a samozřejmě naši kapelu se všemi současnými, bývalými a budoucími členkami.

Tak Vás všechny zveme na

SETKÁNÍ na ZAHRADĚ na HRANICI

Na Hranici 18, Jablonec nad Nisou

4.září 2015 ve 14.00 hod.

 

Čeká Vás všechny milé přivítání, občerstvení a samozřejmě jako každoročně i malé překvapení.

Později se doufám většina z Vás přesune na Farmu Vysoká v Chrastavě, kde v pátek večer začne Country Festival, na kterém uvidíte spoustu kapel ve kterých účinkují i některé bývalé členky naší kapely.

Naši současnou sestavu uvidíte na Vysoké v sobotu večer, hned po skupině Druhá Tráva.

Moc se na Vás těšíme, protože letos těch příležitostí k setkání s Vámi na koncertech bylo méně, jak jste si jistě na našem Tour 2015 všimli. Letošní výjezdy jsou velmi nevšední, zvláštní místa a do jiných zemí než obvykle a tak se jistě všichni (kdo má zájem), uvidíme 4.9.2015 v Jablonci nad Nisou.

                           PredSilvestrovská Show Jablonec n/N

    

            Posledný decembrový víkend odohrala jablonecká kapela Country Sisters dva posledné koncerty v roku.

            28 a 29.12.2012 vystúpili na domácom pódiu v mýtickom klube Chronos. Bývalá sokolovňa Paseky privítala asi 200 návštevníkov PredSilvestrovskej show , ktorá sa začala o 20.00hod. Dievčatá to rozbalili ako sa patrí a zabávali obecenstvo skoro do polnoci........ Na pódiu vystúpili okrem Country Sisters aj zaujímavý hostia.......bývalá členka Wendy, mladšia sestra Markétky  - Karolínka ukázala, že husle jej nie sú cudzie. Tretím hosťom bola Veronika, ktorá perfektne zapadla do kapely a zaspievala si s dievčatami štyri pesničky.

Medzi divákmi boli aj členovia ČeskoSlovenského a Francúzskeho fanklubu .......

Kto navštívil túto show, určite neoľutoval, pretože super country show znásobilo aj krásne prostredie klubu Chronos......  

Viac fotografii nájdete v sekcii Fotogaléria....... 

                                                                                                    Martin K.

Rataje  u Bechyně  24.11.2012

 

     V sobotu 24.11.  Country Sisters  vystúpili  pred domácim českým publikom.....

Náš kamarát  Jan Hána zorganizoval  už po tretí krát koncert skupiny v Ratajích, za čo sme mu všetci nesmierne vďačný.   Honzo ĎAKUJEME......

      Od 20. hodiny odštartoval koncert premietnutím zostrihu videa z ciest Country Sisters , potom sa rozozvučali nástroje v rukách dievčat a začala zábava ,ktorá sa nedá opísať slovom.......treba ju zažiť.  Skvelé publikum odmeňovalo skupinu búrlivým potleskom po každej skladbe. Perfektná zábava pokračovala  a kapela ukázala čo dokáže, nebojácne odohrala pár piesní v dave publika...... V treťom bloku piesní dievčatá zapojili do vystúpenia aj zvukára Pepu, ktorý ochotne spolupracoval a spolu s kapelou v neuveritelných prevlekoch  zábava pokračovala až do polnoci.......Až po niekolkých pridaných skladbách publikum dovolilo skupine Country Sisters opustiť pódium........

     Na tomto jedinečnom koncerte sme  stretli aj zopár nových členov  Fanklubu.....sme radi, že sa z roka na rok naše rady rozrastajú..........

Niekolko fotiek z koncertu nájdete v sekcii FOTOGALERIA......

 

                                                                                                                    Martin K.

 

    KOBEROVY 29.12.2011  -  vedle Country Sisters hráli překvapivě i Country Brothers

  Vše, co jablonecká kapela Country Sisters slíbila předvést na předsilvestrovském koncertě v Kulturním domě v Koberovech, splnila. Show vyšperkovala vystoupením bývalých, současných i budoucích členek skupiny, tzv. čekatelek, tancovalo se na stolech i v sále...

  Tradičně nechyběly převleky a vousy, takže v druhé části koncertu se kapela "přejmenovala" na Country Brothers, a ani závěrečné defilé a zpěv Halelujá všech učinkujících společně s nabitým sálem.

   Od 20 do 23 hodiny tu Sonia Kociánová (kapelnice, bass kytara) představila novou sestavu své kapely - Alenu II, která nahradila Lucy (zpěv, elektrická kytara), Kláru (zpěv, kytara, klávesy), Andreu II místo Andrey (zpěv, piano, klávesy), Alenu (zpěv, kytara, klávesy), Markétu, která nahradila naposledy vystupující Lindu (housle). Té kolegyně věnovaly na rozloučenou nádherný obraz draka.

   A když už jsme u dárků, Sonie posadily dívky na hlavu snad největší širák ve střední Evropě. Prý si to zaslouží, protože je v kapele těch 39 let, zatímco Linda odchází teprve po 9.

   Na pódiu se představila i bývalá členka skupiny Wendy z Koňské farmy Vysoká u Chrástavy s částí své nové kapely, dále mladší sestra šestnáctileté houslistky Markéty, rovněž s housličkami, i čekatelka Petra a další, které stejně jako v minulých třech letech v Líšném, předvedly atraktivní a veselé vystoupení.

   Druhá část koncertu, který už počtvrté připravil líšenský příznivec a přítel kapely Roman Talaba, pak naznačila některé momenty, jak se může odvíjet oslava 40. výročí založení skupiny, kterou Sonia Kociánová chystá na cca říjen příštího roku.

   Na jevišti se v mužských převlecích představilo "Duo Červánek" s trampskými písněmi, lidové "harmonikářské" Trio se Škodou lásky či Co jste hasiči, co jste dělali, a "Country Brothers" zazpívala i další trampské šlágry dávných let.

   "Chceme ukázat, z jakých kořenů vlastně country vznikala a co jsme hrávaly v době, kdy jsme se jmenovaly Jizerská Protěž. Věřím, že se nám "předgenerálka" povedla a že se posluchači už těší na náš výroční koncert v roce 2012," zve už nyní Sonia Kociánová.

                                                                                                  Jiří Langer

 

 ------------------------------------------------------------------------

 28.12.2011 vyšel v Libereckém, Jabloneckém a Českolipském deníku, díky Mgr. Jiřímu Langerovi, tento článek:

                    

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------                                        

                                  SETKÁNÍ FANKLUBŮ S COUNTRY SISTERS                  2.10.2010

 V sobotu odpoledne se u Soni v Jablonci nad Nisou sešli s Country Sisters fanoušci z Čech, Moravy, Slovenska, Dánska, Francie a Švýcarska...a že nás bylo - rovných 50 kousků. Povídalo se, jedlo a pilo, co hrdlo ráčilo a do žaludku vešlo, ale prý to bylo pořád málo, neboť Soně zůstaly zásoby jídla i pití na jak dlouho ( blush že by na celou zimu?). Třešinkou na dortu bylo krásné počasí. Sluníčko svítilo a hřálo ( wink taky jsem si ho objednala dlouho dopředu), nádhera...Kolem 18 hodiny se účastníci setkání přesunuli na Farmu Vysoká.

   Před koncertem nás přivítala majitelka Farmy Wendy a představila nám pana Aleše Trpišovského, ředitele školy, který nás seznámil se škodami, které způsobily v Chrastavě nedávné povodně. A byly opravdu značné, o čemž jsme se přesvědčili sami při průjezdu městem - zničené hráze, silnice, domy - smutný pohled. Abychom aspoň trochu pomohli, bylo na speciální koncert CS vybíráno dobrovolné vstupné, jehož veškerý výtěžek byl předán starostovi Chrastavy, panu Michaelovi Canovi, který nám přišel osobně o půlnoci poděkovat. Vybralo se 34.000,-Kč, které budou rozděleny mezi nejvíc postižené obyvatele Chrastavy...tolik na úvod a teď k samotnému koncertu...

   Před samotným vystoupením CS upozornila Wendy ty, které nikdy CS neviděli, aby se neděsili, že holky v těchto kostýmech běžně opravdu nehrají. A pak to přišlo, v sále se objevily holky v pyžamech. A že jim to slušelo yes. V této části svého vystoupení CS hrály a zpívaly písničky na přání. Některé byly dost zvláštní. Nejvíc "Tálinskej rybník", jehož část zazněla v podání Andrejky a Klárky, ale slovo ZAPLAVUJE Klára vypípla. Ale jinak kapela řádila tak, jak ji známe. Taky se holky v pyžamech pořádně zapotily, a když se odcházely převléknout, pěkně z nich lilo.

   Před druhou částí vystoupení CS došlo na výuku Zumby od Andrejky s Lindou a tančili zástupci všech fanklubů a národností. Kromě Martina ze Slovenska, který to vzdal, se se Zumbou "poprali" všichni se ctí. Martina nahradil pan Trpišovský a ukázal se jako zdatný tanečník. Porota ve složení Soňa Kociánová, Jitka Wernerová a Jakub Jaroš se shodla, že láhev Becherovky, o kterou se soutěžilo, si zaslouží všichni tanečníci, tak ti ji poté společně vypili.

   Pokud si někdo myslel, že už ho potom, co viděl CS ve "slušivých" pyžamech nemůže nic překvapit, silně se zmýlil. Po delší pauze, kterou nabitý sál využil k občerstvení, se za doprovodu tónů z Labutího jezera objevila, co objevila, ona přímo přibaletila, Lucka v krásných, bílých, baletních šatičkách a na očích brýle ve tvaru labutí. Druhá přiběhla Linda ve fotbalovém dresu, na očích svítící brýle ve tvaru míčů a z repráků znělo Olé, olé, olé, olé, vyhrajeme, vyhrajeme. Po ní s růžovými brýlemi ve tvaru srdíček, se zrcátkem v ruce, růžovou kabelkou přes rameno vešla barbínka Alenka. Pak vtančila Andrea coby pořádnej "diskocvok", ověnčená CéDéčkama, které měla i v uších jako náušnice. Ale to, co následovalo, bylo bezkonkurenční. Elvis Presley v podání Kláry. A na závěr přifrčela na kolobrndě Soňa s brýlemi ve tvaru bicyklu, ve slušivé sportovní soupravě a s cyklistickou helmou na hlavě. A pak už to holky opět rozjely a všichni jsme si to náramně užívali. Při závěrečných písních jsme holkám fandili ve stoje a vůbec jsme nechtěli, aby skončily. Jenže všechno má svůj začátek a konec. I tohle setkání, které se opravdu mooooc povedlo a bylo kráááááásnéééééééééééé yes !!!

---------------------------------------------------------------------------------------

                                           RATAJE U BECHYNĚ                               11.6.2010

  V pátek dorazila čtvrtina našeho fanklubu do Rataj, kde Honza Hána (  velký fanda CS) zorganizoval koncert Contry Sisters. A že se mu to povedlo  !!! Nádherná akce, super atmosféra, jediná vada na kráse - neskutečné vedro!!! Holky se s ním ale skvěle popraly a řádily na podiu ostošest. Nadšené obecenstvo dodržovalo pitný režim a určitě všichni z přítomných ocenili, že při zakoupení vstupenky dostali dvě piva zdarma...Takže obrovské poděkování Honzovi a věřme, že tahle akce v Ratajích nebyla poslední!!!

                                                    KYNŠPERK NAD OHŘÍ                             12.6.2010

  V sobotu se kapela (  a pár z nás) přesunula do Kynšperku nad Ohří, kde probíhaly Slavnosti města a Country Sisters je uzavíraly. Diváci sice byli nadšení, ale s tím předchozím dnem se to nedalo vůbec srovnat.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

                                             BAŽINA - FRANTIŠKOVY LÁZNĚ                      3.4.2010

  Již tradiční velikonční vystoupení Country Sisters v Bažině, kterému předcházelo odpolední posezení (  no, hlavně pokecání a popíjení) našeho fanklubu s kapelou. Večer dorazili Stefan a Fredy ze Švýcarska a Zaza z Francie, takže mezinárodní sešlost. Večer se jako vždy vydařil a byl zakončen předáním dárků. Jeden jsem dostala od kapely já ( dodatečně k narozeninám), poté jsem věnovala láhev whisky Pepovi Týmovi jako poděkování za to, že před 8 lety pozval CS do Aše a tím je vlastně pro mě, a určitě i pro mnohé další, objevil. No a dárečky od fanklubu dostala i kapela (  pochopitelně včetně zvukaře Pepy).

                                                  CASINO - ČESKÁ KUBICE                          4.4.2010

  Zatím co se čeští fandové rozjeli z Bažiny do svých domovů, zahraniční se rozjeli do České Kubice, kde si pět užili vystoupení Country Sisters a možná vyzkoušeli i štěstí ve hře...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

  10.1.2010 se Wendy narodil syn Jakoubek (3,60kg a 53cm). Za sebe i celý fanklub jsem jí poslala gratulaci, něco na malého a velkého psíka Otíka, aby Kubíka hlídal...Wendy moc děkuje a všechny nás pozdravuje.   

         

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                 

                                               LÍŠNÝ (29.12.2009) A FARMA VYSOKÁ (31.12.2009)

  Šestice zpěvaček, muzikantek a také tanečnic kapely Country Sisters potěšila diváky a posluchače v závěru roku v nabité sokolovně v Líšném na Jablonecku. Pod "dohledem" tradičního pořadatele pana Talaby, který tak osladil své narozeniny, jež slavil od půlnoci, tu Sonia (kapelnice, bass kytara), novicka v kapele Andrea (zpěv, piano, klávesy), Linda (housle), Lucy (zpěv, elektrická kytara), Klára (zpěv, kytara, klávesy) a Alena (zpěv, kytara, klávesy) zde rozdivočily na nebývalé předsilvestrovské show nejen svůj početný Fan klub, ale také místní příznivce - přiznejme především muže.

  Při svém takřka tříhodinovém vystoupení předvedla kapela takřka vše, čím umí rozparádit obecenstvo na svých zahraničních koncertech - od písní klasické country přes gospel po nářez rockandrollových skladeb. Hrálo se a tancovalo na stolech, dokonce břišní tance, představila se "americká" tetička Sonia s banjem, ruská bábuška, rovněž Sonia, s hitem Kdě eta rodina, který zpíval celý sál, a nechyběla Zorka mstitelka v podání Andrey, či černoška Klára.

  "Je to skvělá kapela, kterou je dobré nejen poslouchat, ale také se pořádně dívat", hodnotil "galakoncert" jeden z místních nadšených fanoušků.

  Obdobné karnevalové představení si děvčat užila i přímo na Silvestra na své "základně" - koňské farmě Vysoká u Chrastavy. Inu, jak na Silvestra a Nový rok, tak po celý rok!

                                                                                                              Jiří Langer

---------------------------------------------------------------------------------------------------

              NEOFICIÁLNÍ SETKÁNÍ FANKLUBU S COUNTRY SISTERS      26. - 27.9.2009

  V sobotu 26.9. si někteří členové fanklubu udělali výlet do Chrastavy na Farmu Vysoká, aby se večer setkali se členkami kapely. Přijel i dánský fanclub, jenž byl o proti nám v početní přesile. Počasí nám neskutečně přálo, tak Ti, co dorazili už v odpoledních hodinách, se kochali krásou koní, přírody, sluníčka a klidem na Vendulčině farmě.

  Večer k poslechu i tanci hrála skupina Guitar Tluppa, ke které se přidaly i holky z CS. Jen Andrea s Klárou chyběly, ale objevila se bývalka Lenka a samozřejmě hostitelka Wendy. Sólo si střihla i Soňa, která se sice nejdříve bránila, že už 25 let nezpívá, ale byla ukecána. Zapěla si "Dolinu" a byl to zážitek (  ).

  Před půlnocí předali pánové z našeho fanklubu holkám dárky, neboť 99% kapely (kromě Klárky) slaví v září a říjnu narozeniny a to včetně zvukaře Pepy, kterému jsem dárek předala už předtím, protože se svou ženou opustil sešlost dřív.

  Byl to krásný veřer plný legrace a pěkné muziky. Někteří vytrvalci odcházeli spát až za svítání, ale kdo mezi nimi byl, netuším...určitě Dánové...

   V neděli po snídani jsme opustili Chrastavu a vyrazili k Soně do nedalekého Jablonce nad Nisou, kam všechny zúčastněné fanoušky pozvala k posezení na zahradě. Opět nádherné prostředí, počasí i atmosféra. Mickey (šéf dánského fanclubu), hrál na kytaru, tak se opět zpívalo a hodovalo.

  Ti, kdo dorazili, si užili překrásný víkend (  jen strašně rychle utekl). A nyní už nezbývá než doufat, že na jaře se sejdeme znovu a tentokrát i s koncertem Country Sisters, na který jsme zvyklí.

                                                                                                            Jitka Wernerová

   PS: fotky z tohoto setkání si můžete prohlédnout ve fotogalerii - setkání 26.-27.9.2009

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                       STODOLA MICHALA TUČNÉHO - HOŠTICE                                                 22.8.2009

  Poprvé za 12 let SMT vystoupily Country Sisters v Hošticích. Zatímco všude jinde v Česku svítilo sluníčko, v jižních Čechách lilo a lilo až do pozdního odpoledne, ale pak už se nad námi tam nahoře slitovali a déšť ustal.

  V odpolední části SMT vystoupili: All X, Pavlína Jíšová, Děda Mládek Illegal Band, Petr Bende, The Cell, Harlej, Country Sisters a Tomáš Klus. Večer to rozbalili Tučňáci a s nimi různí interpreti zazpívali písničky M. Tučného. Při vystoupení Annie Rattlesnake (Anka Chřestýš) vstoupil na podium moderátor Aleš Háma, aby oznámil, že kdosi zavolal, že ve 24 h vybouchne v areálu bomba. Takže všichni museli areál opustit a nastoupili policisté, aby vše prohledali. Tím se SMT cca na hodinu přerušila ale poté Annie dokončila své vystoupení a pokračovali i Tučňáci s ostatními interprety. Jen Country Sisters musely odjet, neboť druhý den odjížděly do Francie. Takže si holky (kromě Aleny, která to do ohlášení výbuchu stihla) písničky M. Tučného na jeho počest nezazpívaly. Přesto byly CS ozdobou festivalu. A i když je pozlobila technika, na jejich výkonu to znát nebylo.

  Na této akci se sešlo 9 členů fanklubu (z toho 2 ze Slovenska) a nutno podotknout, že z Francie přijela "největší" fanynka Country Sistrers - Isabell. K dnešnímu dni čítá československý fanklub 32 členů.

  Fotky ze SMT si můžete prohlédnout ve fotogalerii, všechny potom na http://alamo72.rajce.idnes.cz/Country_Sisters_na_Stodole_Michala_Tucneho_2009/, v původní velikosti a počtu si je lze stáhnout na http://uloz.to/2356884/cs.part.2.rar a http://uloz.to/2356882/cs.part1.rar, Konečně se ve fanklubu našel někdo, kdo divošky z Country Sisters dokáže kvalitně nafotit. Martine, jsi šikulka, díky. 

                                                                                                             Jitka Wernerová    

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                BAŽINA - FRANTIŠKOVY LÁZNĚ                                     11.4.2009

  Po roce jsme opět zavítali do Bažiny užít si báječné muziky a podívané.

  Problémy s autem, a tudíž pozdní příjezd kapely, nám znemožnil plánované posezení a pokec fanklubu s CS. Když konečně dorazili, stačili jsme "jen" pomoci Pepovi s nekonečným počtem beden s aparaturou a panáka se Soňou. Potom se šly holky připravit, aby nás svým zpěvem a show bavily až do noci. Poprvé se českému publiku představila Andrea, která vystřídala Vendulku. Ta přijela jako host CS, aby se rozloučila s českými fanoušky a my s ní.

  Byl to krásný večer (taky jak jinak). Holky jsou prostě super!!! 

  PS: československý fanklub vznikl před rokem a začínal se 7 členy. Dnes jich má o 20 víc.

  Fotky z Bažiny si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

                                                                                                               Jitka Wernerová

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Konečně si mohli Country Sisters po delší době vychutnat i čeští fanoušči...

  12.9.2008 hrály holky v Mostě a 13.9.2008 to rozbalily v Aši na 20. ročníku Toulavého větru. Na obě akce přijela z Francie Zaza a tím zahanbila Československý fanklub, protože ten do Mostu nedorazil. Pošramocené renomé trochu vylepšil slovenský člen našeho fk, který dorazil do Aše. A protože 4 členky kapely slavily v září narozeniny, daroval jim krásné květiny. Aby to nebylo Klárce a Wendy líto, dostaly je taky. Jen zvukař Pepa kytku nedostal, ale určitě se radoval ze šišky salámu, pokud mu ho ovšem holky cestou nesnědly.

        Sonia s Klárou  Wendy s Janou Wernerovou

  Fotky z této akce si lze prohlédnout ve fotogalerii.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                              Od 7.6.2008 je Wendy mladá paní Jarošová...                             

                                   

                                               SLIBEM, PRSTENEM, POLIBKEM DNES VAŠE ŠTĚSTÍ ZAČALO,

                               Z CELÉHO SRDCE VÁM PŘEJEME, ABY NAVŽDY U VÁS ZŮSTALO.

                                   

---------------------------------------------------------------------------------------------------

                          Koncert k 35.výročí založení skupiny - 26.4.2008 - Jablonec nad Nisou

                                     

  Byl skvělý a trval více jak 4 hodiny. Zazněly na něm bubny (skupina TITITADE), country na dudy a klarinet zahrály dvě dívčiny (dcery jedné z "bývalek"), zatancovala skupina X-treme, parádní cloging vystřihl mistr republiky Jakub Žák. Se současnou sestavou Country Sisters si zapěly i bývalé členky Lenka a Lída a taky tři eventuelní členky budoucí. Na podiu se mihla i Hana Horecká, která se Soňou zavzpomínala na společné začátky v Jizerské Protěži. Byla to parádní akce. Holky to pořádně rozjely a na závěrečnou píseň "Halelujah" pozvala Soňa na podium členy všech jejich fanklubů. Tak se vedle Dánů, Francouzů a Švýcarů poprvé objevili i Češi!!!

  Vzpomínat budeme nejen na samotný koncert, ale i na neformální setkání s Country Sisters a členy ostatních fanklubů večer před koncertem. Stejně tak na Soni krásnou zahradu, kde jsme před odjezdem domů poseděli u kávy. Společnost nám dělala Soni pitbulka Agátka (  žádný pes obranář, ale obrovský mazel). Cestou domů jsme se stavěli na rozestavěné Farmě Vysoká u Wendy. Tak na tu taky nikdy nezapomeneme a už se těšíme, až bude hotová a budeme tam moc jezdit za koníkama, krásnou přírodou a určitě i na vystoupení Country Sisters.

  Na závěr děkujeme Country Siters za pozvání a přejeme do další pětatřicítky spoustu koncertů, zážitků z cest, vyprodané sály a báječné publikum...A Soně, která tu pomyslnou káru táhne už 35 let, přejeme hodně síly, pevné zdraví a nervy, aby tu káru táhla ještě hodně dlouho a dotáhla ji až do Nashvillu!!!

                                           

             

                                                 

 

   

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                   

TOPlist

aktualizováno: 11.03.2018 17:20:05